Video produkce

Video reklama: must have pro úspěšné podnikání

Nesmíme zapomínat, že podnik je úspěšný pouze tehdy, pokud jeho produkt vyvolává u zákazníků emocionální odezvu. Jak ale v omezeném čase informovat co nejvíce lidí o svých službách? Existuje nějaký způsob, jak docílit toho, aby vás zákazník "poslouchal" až do konce?

Proč lidé mají rádi videa a jak pomáhají firmám

Díky animovanému videu nová audio a videostreamingová služba Spotify dokázala během pěti měsíců od svého spuštění porazit iTunes a přinést společnosti Universal Music rekordní zisk přesahující 30 miliard dolarů.

Počet uživatelů služby pro ukládání souborů DropBox se během prvního měsíce po zveřejnění propagačního videa zvýšil o 10 %. Během prvních pěti let od spuštění se služba rozrostla z 0 na 300 milionů uživatelů a její hodnota se díky krátkému expainer videu zvýšila na 400 miliard dolarů.

V předvánočním čase natáčí řetězec obchodních domů John Lewis každý rok nové video. Každé z videí obsahuje 2-3minutový pohádkový příběh. Jedná se o vizitku společnosti. Příběhy Johna Lewise dávají divákům to, na co se v předvečer svátků těší nejvíce: pocit zázračnosti. Zákazníci jsou vděční: v Anglii existuje řetězec 27 vícepodlažních obchodů.

Video reklama Whiskas přitahuje diváky vánočním příběhem, který obsahuje vše, co divák miluje: kočku, nadýchaný bílý sníh, smrkové větve, rampouchy a laskavou, dojemnou melodii. Technicky jednoduchý 30sekundový záběr umožnil reklamě udržet se na obrazovkách 11 let a úspěšně prodávat kočičí krmivo.

V čem spočívá tajemství popularity videí? Odpověď je jednoduchá: vyvolávají emoce. Videoreklama může ukázat jedinečnost produktu, vyvolat pozitivní a silné asociace a vzbudit zájem o společnost.

Emocionální propojení se zákazníkem je výhodou společnosti oproti konkurenci. Tímto způsobem získává firma popularitu. Produkt je zapamatovatelný a vyniká mezi svými protějšky díky příběhu, který se divákovi líbí, vyvolává v něm pozitivní emoce a nutí ho dokoukat ho až do konce.

Dokud se neobjeví reklamní video, není výrobek ničím jiným než dalším produktem v regálu, další službou mezi mnoha podobnými. Díky videu mají svůj vlastní příběh, jedinečnou svatozář. A díky tomu si zákazník vybere váš produkt.